Instrukcja obsługi Biuletynu

Strona podmiotowa składa się z następujących elementów:

- nagłówka (na górze strony) zawierającego logo biuletynu, na którym umieszczony jest link do strony głównej BIP - www.bip.gov.pl.

- paska informacyjnego znajdującego się pod nagłówkiem - pasek informacyjny zawiera nazwę Podmiotu oraz adres jego strony www.

- wyszukiwarki (w prawym górnym rogu) - umożliwiającej wyszukanie informacji po słowach kluczowych

- menu przedmiotowego (z lewej strony) zawierającego spis działów stron i podstron - służącego  do wyboru kategorii informacji.

- okna głównego - gdzie wyświetlane są informacje.

-statystyk bieżącej strony - informacja o ilości odwiedzin, dacie utworzenia i publikacji strony oraz osobach odpowiedzialnych za jej treść. Zawarty tu jest również odnośnik do rejestru zmian i archiwum poprzednich wersji strony.

- stopki - na każdej stronie Biuletynu Informacji Publicznej na samym dole strony, na niebieskim tle, wyświetlana jest stopka podająca informacje:

a) kto jest głównym redaktorem BIP
b) telefon i fax do głównego redaktora strony
c) link do strony głównej BIP: www.bip.gov.pl

Kluczowym elementem, wykorzystywanym w celu pozyskiwania informacji znajdujących się w prezentowanym biuletynie, jest menu główne. Wyświetlane jest ono na każdej stronie serwisu, w postaci kolumny z przyciskami, po lewej stronie ekranu. Menu przedmiotowe podzielone na działy tematyczne w których znajdują się strony i podstrony informacyjne.  Aby znaleźć informację należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na nazwę strony. W oknie głównym ukaże się wówczas treść strony. Jeśli strona zawierać będzie dodatkowo podstrony, ich nazwy pokażą się w ramce w prawym górnym rogu okna głównego, a także na samym dole strony (wraz ze streszczeniem).
Do strony mogą zostać załączone pliki. W takim przypadku pod tekstem, u dołu strony widoczny będzie napis: załączone pliki, a pod nim wykaz plików wraz z ich nazwami, opisem i informacjami o publikacji.


   Wyszukiwarka.
Jeśli szukamy stron zawierających żądane słowo lub frazę, należy skorzystać z wyszukiwarki.
Wyszukiwarka przeszukuje zasoby stron informacji publicznej według frazy wpisanej w polu formularza wyszukiwarki. Jeśli dana fraza zostanie odnaleziona, zostanie wyświetlona lista stron zawierających frazę, (tytuły stron, ich streszczenie oraz link do pełnej treści). Aby przejść do wyszukanego dokumentu należy kliknąć myszką na jego nazwie lub linku znajdującym się pod spodem.